Kreativní dny III.

30. 6. - 5. 7. 2023
 
Kreativní dny jsou pomyslným vrcholem naší úštěcké sezóny a na předchozí dva ročníky často a rádi vzpomínáme. Společně s vámi se opakovaně podařilo vytvořit jedinečnou atmosféru a prožít v ní několik velice intenzivních, inspirativních a veselých dnů. A tak se zase letos 30. 6. - 5. 7. potěšíme tvořivými dílnami, hudbou a dobrou společností.  A skrze cvičení, výlety a meditace dobijeme síly. 

ustek5__KR_2a
IMG_9787
IMG_9740
IMG_9849
IMG_2577

 
Každý z cca 20 účastníků se předem zaregistruje do jedné ze tří různých dílen: taneční dílny s Lenkou Knihou Bartůňkovou, vypravěčské/storytellingové dílny vedené Markétou Holou a Jiřím Šmirkem, anebo do fotografického workshopu zaměřeného na alternativní metody Pavla Šťastného. Všechny dílny jsou otevřené jak pro lidi se zájmem bez větších zkušeností v oboru, tak i pro zkušenější performery a tvůrce. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program: hudba, výlety, vypravěčský večer, Chi kung, meditace atd.

Tématem letošních Kreativních dnů je Jiskra. Je to počátek a inspirace veliké škály projevů. Může spálit kilometry lesa, ale také zažehnout oheň, který umožní rozvoj. Jiskru vidíme v oku člověka plného života, tvořivého, zamilovaného, ale i toho, kdo dostane nápad podmanit si sousední zemi. Jiskra, která začne konflikt, ale i jiskra naděje, která nás jím provede. Jiskra jako krátký vznět energie, který nás nasměruje mnohdy na dlouho dobu dopředu. To vše se různými cestami, plánovanými i neplánovanými, propíše do letošního programu. Přijeďte to zažít s námi!


Hlavní dílny:

Pulsace - tančím, protože jsem

s Lenkou

Jak můžeme projevit svou představivost skrz pohyb? Jak reaguje naše tělo na externí impulsy jako je zvuk a kontakt?více o dílně zde

Zažehni v sobě vypravěče

s Markétou a Jiřím

Mluví všichni. Vyprávět může každý. Ale teprve, když objevíme svou vypravěčskou osobnost, stane se z vyprávění radost.více o dílně zde

Bez objektivu, a přece fotím

s Pavlem

Snad každý z nás už vyfotil aspoň jednu fotku, ale kdy naposledy jste drželi v ruce papírovou fotku a se zájmem jste si ji prohlíželi?


více o dílně zde

Předběžný program dne:

Doprovodné dílny:

Registrujte se zde


nejpozději do 11. června 2022
počet účastníků omezen

Ubytování
Ubytování bude  dle vašeho přání zajištěno buď v našich pokojích pro 2–4 lidi, nebo ve vlastních stanech.

Jídlo

Společná jídla budou probíhat 3x denně. Vařit budeme jednoduché, chutné a vegetariánské pokrmy.

Příspěvek 5500–8000 Kč
Každý z účastníků si bude moci určit výši finančního příspěvku dle svých možností a spokojenosti. Minimální částka 5500 Kč pokrývá základní náklady na pobyt, stravu, lektory, kulturní program a organizaci. Není v ní ale počítáno se žádným příspěvkem pro další rozvoj centra. Maximální částka 8000 Kč je částka, kterou rádi přijmeme od spokojeného účastníka.

Pro více informací nám neváhejte napsat na centrumustek5@gmail.com

FB event: 

https://fb.me/e/3vws9dQV2

8:00    chi kung a meditace

8:30    snídaně
10:00   kreativní blok / cvičení
13:00   oběd
15:00   kreativní blok / výlet
19:00   večeře
20:00  hudba/oheň/představení

* všechen program, s výjimkou hlavních dílen, je dobrovolný  


Podrobný program bude zveřejněn zde

Chi kung a meditace
s Petrem

Každé ráno začneme krátkým cvičením a meditací v té nejjednoduší formě.

Pulsace - tančím, protože jsem

s Lenkou Knihou Bartůňkovou

Taneční pohybová dílna je otevřená všem, kteří hledají novou formu vyjádření se jinak než verbálně, a kteří se zajímají o hledání vlastních fyzických možností a pohybového materiálu.

Jak můžeme projevit svou představivost skrze pohyb? Jak reaguje naše tělo na externí impulsy, jako je zvuk a kontakt?


Hlavním tématem workshopu bude im(puls). Budeme zkoumat impuls za pomoci práce s partnerem i bez partnera. Workshop bude cestou objevování sebe sama, svého potencionálu, svých hranic. Vrátíme se zpět k probuzení našich smyslů a instinktů. Budeme pracovat převážně na bázi taneční pohybové improvizace, která bude postavena na principech práce s těžištěm a prouděním energie v těle. Budeme využívat principy z tanečních technik, jako je Kontaktní improvizace a Flow technika.O Lence:

Jsem nezávislá choreografka, tanečnice, performerka a lektorka Současného tance a techniky Pilates. Vystudovala jsem taneční konzervatoř Duncan Centre a taneční obor na německé škole Folkwang Hochschule v Essenu. Profesně jsem jako interpretka a choreografka působila jak v České republice, tak i v zahraničí jako ve Španělsku, Německu, Francii, Africe (Ghana, Zimbabwe), Kazachstánu, Jordánsku, Spojené státy amerických, Velké Británii a v Číně. V posledních letech tvořím a učím tanec napříč generacemi. A to od dětské až po seniorské skupiny, kde se mi potvrzuje fakt, že tanec není jen o tom, jak jsme fyzicky zdatní. Tanec může být komplexním jazykem a formou vyjádření se, nehledě na naše schopnosti a možnosti. Vědomí radosti z pohybu a toho, že jsem, bez ohledu soudnosti.

Víc informací naleznete na: www.bartunkova.comZažehni v sobě vypravěče

s Markétou Holou a Jiřím Šmirkem


Mluví všichni. Vyprávět může každý. Ale teprve, když objevíme svou vypravěčskou osobnost, stane se z vyprávění radost. A když si osvojíme techniku, stane se z radosti vášeň. Spolu prozkoumáme vypravěčské nástroje: Jak pomalu rozdmýchávat zpět k životu uhlíky hlubokých, prastarých mýtů. Jak tvořit příběhy svěží, lehounké, šťavnaté a nové. Jak vytvářet co nejsugestivnější obrazy za využití hlasu, gest, mimiky a hlavně originální jiskry fantazie.


O Markétě a Jiřím:

Vede Markéta Holá a Jiří Šmirk, vypravěči a lektoři spolku Storytelling CZ. Markéta se zaměřuje na práci s příběhy ve vzdělávání, ale vede i kurzy pro širokou veřejnost. Jiří je především vypravěč a pracuje hlavně s dospělým publikem. Oba se živému vyprávění věnují deset let.

Víc informací naleznete na: www.story-telling.czBez objektivu, a přece fotím

s Pavlem Šťastným


Snad každý z nás už vyfotil aspoň jednu fotku, ale kdy naposledy jste drželi v ruce papírovou fotku a se zájmem jste si ji prohlíželi? V poslední době spousta důležitých životních momentů končí pouze na paměťové kartě nebo ještě hůř v paměti telefonu. Nezřídka se mobil rozbije, karta zformátuje a všechny momenty jsou během chvilky pryč.


Vše je dnes dokonalé a vlastně jednoduché. Když budete chtít, můžete za pomocí AI vygenerovat svou vysněnou fotku během pár vteřin, jen ty emoce a radost z tvoření u toho jaksi chybí.

Společně budeme tvořit, užívat si radost z výsledků, ale i si navzájem pomáhat v případě neúspěchů. Vyrobíme fotoaparát za pomoci tavky a kartonu, vyvoláme film v kafi a šumáku a za pomocí slunce a kurkumy si vytvoříme otisky předmětů, které budeme hledat na společných úštěckých procházkách.


Nebudeme se učit žádné pravidla, historii ani řešit technické aspekty. Budeme se bavit, tvořit, vnímat své okolí a sdílet zážitky a pocity, které v nás samotný proces zanechá. Zažehlo to ve vás jiskru zvědavosti? Nepotřebujete žádné zkušenosti s focením ani žádnou techniku. Stačí jen chuť poznávat.

O Pavlovi:

Jsem fotograf, cyklista a hrdý táta. Mám rád klasickou fotografii, kde rád experimentuji a neomezuji se jen na film. Analog je pro mě koníčkem a srdeční záležitostí.

Předávání nadšení pro focení mě naplňuje a není lepší odměny než další člověk, který vidí krásu ve věcech a místech, které ostatní bez zájmu přecházejí.

Podrobný program

Bude zveřejněn