Čtvrtek 27. 10. 2022 19:00 Koncert: Ondřej Galuška + promítání fotografií z Islandu: Tomáš Slavík

Srdečně vás zveme na podzimní zakončení sezóny do centra Úštěk 5. Letos se můžete těšit na promítání snímků fotografa Tomáše Slavíka, který představí novou sérii fotografií z Islandu, kde strávil v sedle kola část léta. Následovat bude fantastický sólo koncert hudebníka a filosofa Ondřeje Galušky.

19:00 Promítání fotografií z Islandu: Tomáš Slavík
21:00 Koncert Ondřej Galuška

vstupné dobrovolné/doporučené 200 Kč
(na akci navazuje poslední z letošních Víkendů v Úštěku 5, který kvůli státnímu svátku začíná již touto akcí ve čtvrtek večer)
FB event zde https://fb.me/e/2QCWsVFJ2

Ondřej Galuška je hudebník a filosof, zakládající člen legendární multižánrové kapely Eggnoise, frontman projektu The Odd Gifts a spoluautor dětského hudebně divadelního představení Krev není voda (spolu s Milanem Caisem, Davidem Novotným a dalšími). S eggnoise vydal čtyři alba, s The Odd Gifts dvě. Letos vychází sólové album, jež je složeno výhradně z česky otextovaných písní a nese název Stručný úvod do filosofie marnosti. Album produkoval PJONI a hostují na něm mimo jiné Bára Zmeková, James Harries nebo Jakub König. Galuška je také spoluautorem soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice a píše hudbu pro Taneční studio Light (Žirafy netančí, Bratři, Krev není voda...) a taneční soubor SPOLK (S dovolením!, Absolutně nepřijatelné pt. 2). Jeho verze písně Tea and Crumpets vyšla na albu Bazarem Proměn: A Tribute to Vladimír Mišík. V roce 2015 mu v nakladatelství TOGGA vyšla kniha Tělo hudby, hudebně-filosofická práce koncipovaná pro širší čtenářstvo zajímající se o hudbu. Loni vydal experimentální album Ligeticitations na labelu Ma Records.

Tomáš Slavík začal svou fotografickou profesi snímky zablácených cyklistů, které ho nasměřovaly až ke studiu fotografie na SPŠG Hellichova a následně UMPRUM. V druhém ročníku na vysoké škole ale zvítězilo přání cestovat. Vzal tedy 22 kinofilmů a odletěl prozkoumávat ostatní kontinenty. V současné době ho ve fotografii zajímají všechny odlesky a stíny skla, architektury a produktového designu. Na výsledné fotografii ho, jak říká, nejvíce těší pocit prostoru, řádu a čistoty. Ve svém volném čase se vrací zpět k zabláceným kolům. Bikepackingové výpravy v zemích dalekých i blízkých považuje za osobní mentální zdroj. Navazující výstupy jako jsou přednášky, knihy a tisky pak za svou volnou tvorbu.