Hudebně-divadelní festival v Úštěku 5V sobotu 18. června 2022 se u nás v Úštěku 5 uskuteční 1. ročník hudebně-divadelního festivalu. Můžete se těšit na krásnou autorskou pohádku Zuna Natálie Peták, která vznikala ve spolupráci s Divadlem Continuo. Na tu volně naváže výtvarná dílna, ve které si děti budou moci vyrobit loutku jedné z hrdinek inscenace – žížaly.

Po té začne náramná hudební pohoda v podání tria Nina Rosa, kombinujícího rozličné žánry. Citlivé kytarové melodie zahrají Jump Into The Field, písně spjaté s krajinou sudet pak Člověk krve. Celý festival zakončí poetická písničkářka Bára Zmeková se svojí kapelou.


18. června
 
15:00  Natália Peták: Zuna
16:30  Nina Rosa
18:00  Jump Into The Field
19:30  Člověk Krve
21:00  Bára Zmeková

  

Natália Peták: Zuna
Natália Peták, Filip Bednár

Autorská loutková pohádka Zuna, která vznikla ve spolupráci s Divadlem Continuo, je inspirovaná několika magickými příběhy z různých části světa a zpracovává téma odpovědnosti z vlastního rozhodnutí, překonání strachu a síly našich činů. Vypráví o malé holčičce, která má neobyčejný kouzelný dar a ocitla se ve světě lidí. Brzy však pozná, co dokáží napáchat zloba, chamtivost a nevraživost s láskou a našimi nejhlubšími sny. Putuje neznámým světem a na své cestě objeví sílu přátelství a laskavosti tam, kde je ostatní lidé nevidí a nikdy nenaleznou... Nebo copak vy jste někdy slyšeli, co si vyprávějí žížaly?Ne?Tak to byste tedy měli...

Nina Rosa
Nina Marinová, Michal Mihok, speciální host Bára Zmeková


Houslistka a zpěvačka Nina Marinová žila a koncertovala v několika zemích. Pro svůj projekt NINA ROSA píše písně v různých jazycích. V jejím pestrém repertoáru najdete reggae, swing i folk. Na podzim 2019 vydala se svým triem debutové album Discover, které si získalo nominace Radio_Head Awards slovenského Radia_FM ve třech kategoriích: Skladba roku, Album roku, Debut roku. Jako houslistka a vokalistka působí aktivně i v jiných zajímavých hudebních projektech.

www.ninarosa.cz

Jump Into The Field
Petr Skočdopole, Petr Fašianok, Ondřej Vychodil

Za pražským písničkářským projektem Jump Into The Field se skrývá novinář Petr Skočdopole, druhdy kytarista kapely Vrtule 1. V jeho písních můžeme slyšet vlivy jak českých rockových písničkářů (Mišík, Kalandra, Hlas), tak cit a vyrovnanost světových velikánů (Leonard Cohen, Johnny Cash, Neil Young i Nick Cave) Folk, šanson, blues i americana v jednom balení. Vystupuje v triu ve složení akustická kytara, elektrická kytara a bicí s basklarynetem.

jump-into-the-field.bandcamp.com

Člověk krve
Jan Senft

Člověk krve, vlastním jménem Jan Senft, je básník a písničkář ze Stříbrné Skalice. Jeho písně se odehrávají v nejistém čase, přesto však rezonují s každým prožíváním v dnešní i zítřejší době. Ve svých magicko-folkových skladbách básní o své rodné krajině kolem Stříbrné Skalice ležící v Posázaví i o dalších ponurých a polozapomenutých místech napříč Českem. V jeho hudbě se odráží inspirace legendární formací Čp. 8, Petrem Linhartem, Druhou trávou či Trabandem. Všechny své vlivy však dokáže přirozeně přetavit do zcela svébytného a originálního vesmíru.

www.clovekkrve.cz

Bára Zmeková
Bára Zmeková, Nina Marinová, Michal Mihok, Ondřej Vychodil

Bára Zmeková je pianistka, zpěvačka a autorka alba LUNAVES, za které v roce 2019 získala dvě nominace na cenu Anděl v kategoriích Objev roku a Sólová interpretka. Na české scéně se pohybuje od roku 2013, kdy vydala své debutové album Ještě kousek. Její hudba se vyznačuje snovou poetikou výhradně vlastních českých textů a lehkostí, s níž svým posluchačům za pomoci svého hlasu a piana či syntezátoru podává i těžší příběhy. Žánrově je její hudba velmi pestrá – pohybuje se na rozmezí jazzu, folku, klasické hudby a jemné elektroniky. Často a ráda hraje s kapelou, jejímž členem je také Nina Marinová.

www.barazmekova.cz


Vstupné
dospělí 250–⁠500 Kč
(dle vašeho uvážení)
děti 150 Kč

pouze pohádka
100 Kč dospělí / 50 Kč děti

předprodej zde

FB event
http://fb.me/e/2uAgPJGVN


Parkování

Návštěvníci festivalu mohou využít parkoviště vedle hotelu Patriot (cca 100 metrů od areálu).
Návštěvníci ubytovaní přímo v areálu mohou parkovat na místě.


Ubytování
možné ve vlastním stanu
100 Kč / osoba


Občerstvení
na místě bude možnost zakoupit alkoholické i nealkoholické, teplé i studené nápoje, vegetariánské i masové pokrmy.

Vstup s vlastními alkoholickými nápoji zakázán!


Za podporu děkujeme

Ústecký kraj
Město Úštěk